Nakon godine dana pauze, Dom za starije i nemoćne osobe Koprivnica ponovno je organizirao (30.09.2015.) povodom Dana starijih osoba festival osoba treće životne dobi „50+“, 13.-ti po redu. Prije dvije godine je festival s gostima iz Mađarske postao međunarodan, no ove se godine ponovno vratio u hrvatske okvire poradi situacije na granici i pitanja migranata. Našu ustanovu predstavljao je korisnik Marijan Šipek sa pjesmom Ž. Sabola i Đ. Jusića „Volim te, budalo mala“ koju je proslavila izvedba Frane Lasića. Njegov vrlo dobar nastup je žiri publike nagradio sa visokim drugim mjestom, što je dosad Marijanov najbolji plasman budući mu je ovo bio jubilaran, treći solistički nastup (i jednom je nastupio u duetu sa gđom.Behin). Čestitamo, još jednom! Pobjednici, prema stručnom žiriju, bili su domaći izvođači, kvartet sastavljen od čak tri sestre i brata (od ukupno sedmero djece), čiji nastup ćete moći vidjeti kad ljubazni domaćini pošalju kao i svake godine, video zapis cijelog koncerta. Koristim priliku da pozovem sve ambiciozne a koji su stariji od zadane dobne granice (50 naviše!) i voljni naporno vježbati cijelu godinu da mi se jave radi odabira budućeg repertoara i dogovora o terminima.
Nikica Tešanić